Hippoterapi Türkiye, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenmektedir. Türkiye’de hippoterapi çalışmalarına paydaş olan ve/veya olabilecek kamu kurumları, kuruluşlar, spor kulüpleri, sivil toplum örgütleri, üniversiteler gibi kuruluşları bir araya getirerek iş birliği ortamı hazırladığı bir network oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu ağın yanı sıra, dünyadaki mevcut durum ve gelişmeleri de takip ederek, hippoterapi uygulamalarının Türkiye’deki standartlarının oluşturulmasını, resmi tamamlayıcı tedaviler içerisinde kabul edilerek yaygınlaştırılmasını hedeflemektedir.

“Support to Civil Society Networks in Turkey” çağrısının “Sağlığa Erişim” başlığı altında hazırlanan ve kabul edilen proje, atçılık profesyonelleri (at antrenörü) ile sağlık alanında çalışan hekim, terapist, veteriner hekimler, rehabilitasyon merkezleri, faydalanıcılar ile en yakın temasta olan engelli organizasyonları (vakıflar, dernekler vb.) gibi hippoterapinin Türkiye’deki paydaşlarını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu oluşan ağ ve işbirliğinin gücü ile birlikte, hippoterapinin Türkiye’deki güncel durumu ve geleceği hakkında fikir alışverişi ve işbirliği yaparak, Sağlık Bakanlığı tarafından tamamlayıcı tedaviler arasına alınması konusunda hak temelli savunuculuk konusunda da güç birliği ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır.

Projenin networking (ağ kurma) çalışmaları kapsamında 7 coğrafi bölgede toplantılar gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu toplantılarda hedef kurum ve organizasyonları bir araya getirerek, projenin tanıtılması, hippoterapi çalışmaları hakkında ve yasal mevzuat çalışmaları hakkında temsilciler ile bir araya gelinmesi planlanmaktadır.

Erzurum’da gerçekleştirilecek olan Doğu Anadolu Bölge toplantılarımıza katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Başvurularınızı bu bağlantıda yer alan formu doldurarak bize iletebilirsiniz. Formun doldurulması için son tarih 23 Ağustos Çarşamba saat 23.59‘dur.

Projemiz ve etkinlikler hakkında detaylı bilgi almak, görüş ve önerilerinizi iletmek için 0532 231 43 62 numaralı telefondan ve hippoterapiturkiye@gmail.com mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Bu toplantı, Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile düzenlenmektedir. Toplantının içeriğinden sadece İnno Derneği sorumlu olup, hiçbir biçimde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.”

Etkinlik Adresi
Adres: Atatürk Üniversitesi Mavi Salon

İletişim:
Hippoterapi Türkiye
Adres: Arifiye, Yediler Sokak. 3A, 26010 Odunpazarı/Eskişehir
Telefon: 0532 231 4362
E-Posta: hippoterapiturkiye@gmail.com
Websitesi: www.hippoterapiturkiye.com